Nemáte-li vlastní peněženku (online či mobilní aplikaci, Trezor, Ledger Nano S, a pod…), kam Vám můžeme objednanou kryptoměnu zaslat, můžete zvolit variantu „Kryptoterminal – Paper Wallet“.

Jedná se o tzv. „papírovou peněženku / paper Wallet“, kdy nepotřebujete žádné znalosti o online či mobilních aplikacích ani znalost cizých jazyků či IT a při dodržení jednoduchých bezpečnostních pravidel se jedná o nejbezpečnější způsob, jakým lze uchovávat Vaše kryptoměny, mimo online svět a dosah hackerských útoků.

V objednávkovém formuláři v průběhu objednávky stačí u informací ohledně adresy Vaší peněženky zašktnout políčko „Nemám“ a zadat heslo, které Vám po uhrazení objednávky poslouží k bezpečnému stažení „Kryptoterminal – Paper Wallet“ ve formátu PDF z našich serverů. O zbytek už se Vám postaráme my.
(viz screen)

Co je „Kryptoterminal – Paper Wallet“ ?
Kryptoterminal – Paper Wallet je dokument/certifikát ve formátu PDF, který se skládá ze dvou tzv. „klíčů“. Klíče nejsou nic jiného než vygenerované řetězce číslic a písmen. Na PDF jsou jak v textové podobě, tak i v podobě QR kódu pro snadnější načtení obou klíčů do nejrůznějších aplikací.
Prvním klíčem je samotná adresa peněženky neboli také „veřejný klíč“ – slouží jako adresa peněženky, kam Vám může kdokoliv danou kryptoměnu odeslat. Díky této adrese/klíči si můžete v blockchainu ověřit stav Vašeho účtu, kolik např. Bitcoinů na dané adrese je.
Druhý klíč je tzv. „soukromý klíč“, který Vás opravňuje disponovat s veškerou kryptoměnou, která je na „veřejném klíči“ převedena. Díky „soukroménu klíči“ můžete Vaší kryptoměnu dále převádět, směnit za jinou kryptoměnu či prodat.

Jak „Kryptoterminal – Paper Wallet“ funguje?
Vytvoříme pro Vás zcela novou adresu Vaší peněženky, která bude pouze pro Vás.
Po odeslání objednávky z webového formuláře Vám přijde do uvedeného e-mailu rekapitulace s veškerými potřebnými detaily ohledně uhrazení objednávky a po uhrazení Vaší objednávky od nás obdržíte veškeré potřebné instrukce, jak si certifikát „Kryptoterminal- Paper Wallet“ bezpečně stáhnout z našich serverů. Obdržíte od nás i instrukce, jakým způsobem s „Kryptoterminal- Paper Wallet“ nakládat, aby byla Vaše kryptoměna v bezpečí.